GETTING MY بیماری قند خون بالا TO WORK

Getting My بیماری قند خون بالا To Work

Getting My بیماری قند خون بالا To Work

Blog Article

هنگام مراجعه به آزمایشگاه، حتما یک خوراکی همراه داشته باشید تا پس از نمونه‌گیری بخورید. به این ترتیب از ضعف احتمالی جلوگیری می‌کنید.

قند خون غیر ناشتا چقدر باید باشد؟ قند خون نرمال باید به میزان ذکر شده در مقاله باشد:

برای تشخیص افزایش قند خون باید میزان کتون موجود در ادرار مورد بررسی قرار گیرد که این آزمایش به وسیله کیت تست بدون نیاز به نسخه از داروخانه‌ها قابل خرید می‌باشد؛ پس از تهیه کیت تست کتون موجود در ادرار را مورد بررسی قرار دهید.

در حالی که آب برای هیدراته ماندن بهترین است، می توانید نوشیدنی های کم کالری و کم قند را نیز انتخاب کنید.

دیابت نوع ۲ ، فشارخون بالا، چربی خون بالا و کبد چرب و خیلی از بیماریهای دیگر اصطلاحا بیماریهای متابلیک هستند که ناشی از افزایش طول عمر انسانها در کنار عادات بد تغذیه ای و فعالیت بدنی ایجاد می شوند. در اصل می توان گفت که اینها بیماری نیستند و ناشی از متابلیسم غلط و ایجاد شده توسط خود انسانها هستند. احتمالا چون دعای فرد دیگری قبلا در مورد بیماریهای عفونی و ذات الریه مستجاب شده و بسیاری از بیماریهای عفونی از بین رفته اند، دیابت و فشارخون بیشتر شده است!

در مقابل افت فشار خون حالتی به نام قند خون بالا وجود دارد و آن زمانی ‌است که میزان قند خون از ۲۴۰ میلی‌گرم در دسی لیتر عبور کند؛ هنگامی که قند خون از این میزان عبور کند کمای دیابتی رخ می‌دهد و در صورت عدم درمان، فرد به کما رفته و حتی ممکن است در معرض مرگ قرار گیرد.

اگر شما مبتلا به دیابت نوع دو بوده و قند خونتان بیش از ۳۰۰ میلی گرم بر دسی لیتر باشد، تنها در صورتی که تست کتون ادرار شما منفی بوده و آب کافی نوشیده باشید ممکن است پزشک به شما اجازه ورزش بدهد.

همچنین می توانید دو چوب دارچین را در ۱ و نیم فنجان آب به مدت ۵ دقیقه در ظرفی جوش داده و در آن را بگذارید و به مدت ۲۰ دقیقه دیگر بجوشانید تا چای دارچین آماده شود.

آجیل‌ها و مغز دانه‌ها در فیبر رژیمی بسیار غنی هستند و شاخص گلوکز آنها ۵۵ یا کمتر است. این مواد غذایی همچنین حاوی مقادیر بالای پروتئین‌های گیاهی، درمان بیماری قند خون بالا اسیدهای چرب اشباع نشده و سایر مواد مغذی هستند، از جمله: ویتامین‌های آنتی‌اکسیدان، فیتوکمیکال مانند فلاونوئیدها، مواد معدنی از جمله منیزیم و پتاسیم.

همچنین بخوانید:  تیروئید: انواع، درمان، آزمایش تیروئید / علائم تیروئید پرکار و کم کار

برای انجام این تست نیازی نیست ناشتا باشید و در هر ساعتی از روز می‌توانید برای نمونه‌گیری اقدام کنید. این تست بیشتر برای افرادی تجویز می‌شود که به دیابت نوع ۱ مبتلا هستند و پزشک یک بررسی سریع از وضعیت آنها را می‌خواهد.

تکنیکهای درمان خانگی کیست مویی با طب مدرن، طب سنتی و طب اسلامی

نحوه تنظیم گوگل بعنوان صفحه اصلی در کروم، فایرفاکس، اج و سافاری+ تصویر

اگر دیابت نوع ۱ یا ۲ دارید ، ردیابی قند خون به طور منظم به شما کمک می کند بفهمید دارو، غذا و فعالیت بدنی چگونه بر آن تأثیر می گذارد.

Report this page